Z Placu Wolności znikną drzewa. Ale tylko na chwilę

Miasto z Wizją / 22.03.2017 / Komentarze
Rosnące tu platany wkrótce zostaną zastąpione przez nieco większe okazy

Od grudnia minionego roku mieszkańcy mogą już niemal całkowicie swobodnie poruszać się po nowym placu Wolności. Większość robót remontowych, zwłaszcza tych najcięższych, już została zakończona. Teraz pozostały jedynie drobniejsze prace do wykonania. W centrum miasta jakiś czas temu wyrosły także drzewka. Zgodnie z założeniami projektowymi, przed ratuszem pojawiły się kuliste karłowate platany. Rośliny póki co są jeszcze niewielkich rozmiarów, przez co wygląd tego miejsca nieco odbiega od tego, co mogliśmy oglądać na prezentowanych wizualizacjach. Wkrótce jednak się to zmieni. Okazuje się, że drzewka znikną z Placu Wolności. Ale tylko na chwilę. W ich miejsce pojawią się nieco większe okazy.

- Platany rosnące na Placu Wolności prawdopodobnie zostaną przesadzone. W ich miejsce planujemy posadzić większe egzemplarze – mówi nam Tadeusz Chruściel, wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. – Niewykluczony, że do pracy przystąpimy jeszcze w tym tygodniu. Natomiast być może już pod koniec przyszłego tygodnia do Szczecinka dotrze dostawa nowych drzewek. Będą to również platany, ale o innych parametrach, o większej średnicy i już bardziej ukształtowane. Dorodniejsze drzewa z pewnością będą się tu lepiej prezentować.

Jak zauważa nasz rozmówca, okres oczekiwania na rozrost obecnych drzewek mógłby być zbyt długi, przez co plac przed ratuszem jeszcze przez jakiś czas wyglądałby jak pozbawiony zieleni. Okazuje się także, że „rosnące” tu platany z cała pewnością się nie zmarnują. Drzewka mają zostać przesadzone na ul. Wyszyńskiego i zdobić istniejącą tu trawiastą skarpę.

Tekst, foto: Marzena Góra