Z Trzesieki do Świątek po asfalcie. Kiedy?

Miasto z Wizją / 11.05.2017 / Komentarze
Wiceburmistrz Daniel Rak: To alternatywny szlak nie tylko dla wypoczywających na Mysiej Wyspie. Mogliśmy się o tym przekonać w czasie remontu ulicy Staszica

Jak już pisaliśmy w rozmowie z burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem:

miasto zdecydowało się wyremontować kolejny odcinek tzw. drogi leśnej nr 8 - od ul. Żeglarskiej do zjazdu na Mysią Wyspę.

Jednak to nie koniec planów "ucywilizowania" tego bardzo ważnego dla mieszkańców Szczecinka szlaku komunikacyjnego. Jednak by pokryć asfaltem drogę gruntową z Trzesieki do Świątek - na całym odcinku miasto musi się porozumieć z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych.

- Remont drogi to dobra wiadomość dla tych mieszkańców Szczecinka, którzy zamiast rowerem wolą dojechać na Mysią Wyspę samochodem - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak i zaznacza:

- Ale nie tylko na Mysią Wyspę. Ciąg ulic Żeglarska - Wilczkowska to alternatywny szlak dla mieszkańców Szczecinka. Mogliśmy się o tym przekonać chociażby w czasie remontu ulicy Staszica, gdy mieszkańcy Świątek korzystali z objazdu m.in. drogą gruntową prowadzącą pomiędzy jeziorami Trzesiecko i Wilczkowo.

- Właśnie bardzo intensywna eksploatacja tej drogi; nazywamy ją potocznie drogą leśną nr 8; w okresie jesienno - zimowym doprowadziła do jej zniszczenia - podkreśla nasz rozmówca.

- Kilka lat temu, gdy projektowaliśmy tę drogę zakładaliśmy, że będzie ona przeznaczona nie tylko dla pojazdów Lasów Państwowych obsługujących gospodarkę leśną, ale też dla zmotoryzowanych mieszkańców Szczecinka, Trzesieki i Świątek. Po latach okazuje się, że utrzymanie gruntowego traktu w należytym stanie technicznym przez cały rok jest bardzo trudne. Stąd też plany pokrycia całej drogi nawierzchnią asfaltową.

- By zrealizować taką inwestycję musimy się porozumieć z Lasami. My wcześniej zrobiliśmy blisko 2-kilometrowy odcinek drogi od ul. Żeglarskiej do działki leśnej. Teraz zdecydowaliśmy się zrobić kolejny odcinek - do zjazdu na Mysią Wyspę.

Miasto ogłosiło już przetarg na realizację inwestycji. Pisaliśmy o tym w artykule:

- Mam nadzieję, że po złożeniu ofert w bardzo ekstra dynamicznym czasie dojdzie do remontu drogi - podkreśla D. Rak. - Zakładamy dwa terminy zwieńczenia tej inwestycji. Pierwszy to 15 lipiec, drugi - 30 lipiec br. Chcemy jak najszybciej się z nią uporać, wiadomo zaczyna się sezon a Mysia Wyspa jest takim niemal magicznym miejscem weekendowego wypoczynku mieszkańców Szczecinka i nie tylko.

Przypomnijmy: Inwestycja polegać będzie na budowie nawierzchni asfaltowej drogi leśnej nr 8, na przedłużeniu ul. Żeglarskiej aż do zjazdu w kierunku Mysiej Wyspy. Dywan asfaltowy zostanie położony na długości 881 m a jezdnia po remoncie będzie miała szerokość 4,5 m. Zadanie inwestycyjne nosi nazwę: "Przebudowa ulicy Żeglarskiej (drogi leśnej) w Szczecinku".