Z Włoch, Turcji, Czech i Hiszpanii do Szczecinka

Miasto z Wizją / 10.05.2017 / Komentarze
Niecodzienna wizyta w ratuszu

Młodzież z Hiszpanii, Turcji, Włoch i Czech gościła w szczecineckim ratuszu. Gości przyjął burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Burmistrz opowiedział o historii samego budynku, jak i naszego miasta. Podczas spotkania uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami mieli także okazję zaprezentować własne kraje i miasta, z których pochodzą.

- Młodzi ludzie z czterech krajów podczas pobytu nad Trzesieckiem będą mogli na własne oczy zobaczyć wszystkie atrakcje Szczecinka - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.

- W programie wizyty trwającej do soboty jest wiele ciekawych punktów, w tym między innymi wycieczka na Mysią Wyspę i wyjazd autokarem do Gdańska.

Młodzież z czterech europejskich krajów przyjechała do Szczecinka na zaproszenie Gimnazjum nr 1. Wcześniej nasi uczniowie odwiedzili swoich rówieśników w Hiszpanii, a cały program wymiany międzynarodowej potrwa do 2018 roku.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Mateusz Ludewicz