Zamiast festiwalu disco polo będzie… największa impreza w historii Szczecinka!

Miasto z Wizją / 04.04.2017 / Komentarze
Tegoroczny wakacyjny sezon mieszkańcy oraz odwiedzający nas goście zakończą z prawdziwym hukiem

Odbywający się od trzech lat w Szczecinku cykliczny festiwal muzyki disco polo ściągał do nas fanów tego gatunku z najróżniejszych zakątków kraju. Tym razem ci, którzy na początku wakacji również planowali bawić się w naszym mieście w rytmach muzyki tanecznej, będą musieli nieco zmodyfikować swój kalendarz. Jak się dowiedzieliśmy, w tym roku Polo TV Hit Festiwal w Szczecinku się nie odbędzie. Ale na wszystkich miłośników koncertów czekać będzie jeszcze większa niespodzianka!

Okazuje się, że podczas tegorocznych wakacji na placu koncertowym na os. Zachód zorganizowana zostanie impreza ze znacznie większym rozmachem. Będzie to największe imprezowe wydarzenie w historii miasta, przebijające nawet Wielkie Odliczanie do ESKA Music Awards, które odbyło się u nas w 2015 roku i było jak do tej pory największą imprezą zorganizowaną nad Trzesieckiem. Tym samym tegoroczny wakacyjny sezon mieszkańcy oraz odwiedzający nad goście zakończą z prawdziwym hukiem.

- W ostatni weekend wakacji w Szczecinku odbędzie się największy koncert w dotychczasowej historii miasta. Zostanie on zorganizowany wraz z jedną z największych ogólnopolskich telewizji. Całe wydarzenie będzie oczywiście również przez nią transmitowane – mówi nam Łukasz Koczan, wicedyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. – Jednak fani muzyki disco polo nie powinni czuć się zawiedzeni. Podczas wspomnianego koncertu będziemy mieli okazję wysłuchania mieszanki doskonale wszystkim znanych hitów z lat 80. i 90. Będzie to nie tylko polska, ale przede wszystkim europejska muzyka w typie  zespołów Mr. President czy Captain Jack. Generalnie bawić się będziemy do muzyki dance’owej.

- Będzie to z całą pewnością dużo bardziej rozbudowana impreza, niż wszystkie, jakie do tej pory odbywały się w Szczecinku. Będzie ona większa zarówno pod względem infrastruktury, sceny czy samej realizacji. Wkrótce, po zakończeniu wszelkich ustaleń, będziemy mogli zdradzić nieco więcej szczegółów odnośnie tego wydarzenia – dodaje nasz rozmówca.

Wiele wskazuje także na to, że impreza ta ma szansę stać się wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się w naszym mieście każdego roku. To pokazuje, że Szczecinek dotychczas stawał na wysokości zadania jeżeli chodzi o organizację dużych, ogólnopolskich koncertów, a tym samym zyskał zaufanie producentów i obecnie jest zauważany w Polsce.

Oprócz wspomnianego wydarzenia zorganizowanego w ostatni weekend wakacji, czeka nas jeszcze jedna niespodzianka. Ci, którzy chcieli bawić się na początku lipca na placu koncertowym na os. Zachód, również nie będą zawiedzeni. Odbywający się od kilku lat w tym czasie festiwal muzyki disco polo zostanie zastąpiony przez kolejną, równie dużą imprezę plenerową. Więcej szczegółów poznamy już wkrótce.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Paweł Adamowski (archiwum, kocnert "Wielkie Odliczanie do ESKA Music Awards 2015")