Zapraszamy na Finały Pucharu Tymbarku

Miasto z Wizją / 23.04.2023 / Komentarze
Majowe święto młodych piłkarzy na Stadionie Miejskim

Szczecinecki OSiR ma powody do zadowolenia - po raz szósty z rzędu! dostąpił zaszczytu organizacji i przeprowadzenia Finału Wojewódzkiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. To już XXIII edycja Tymbarku. Mecze odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: U8, U10 i U12.

Jak poinformował burmistrz Daniel Rak - po rozmowie z szefem Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Maciejem Mateńko, młodzi piłkarze z klubów Pomorza zachodniego zagoszczą na obiektach OSiR-u 11-12 maja br. Zwycięskie drużyny U10 i U12 będą reprezentowały województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim turnieju.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 23 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 14 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Ambasadorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest napastnik reprezentacji Polski oraz francuskiego Olympique Marsylia (obecnie wypożyczony do Juventusu Turyn) Arkadiusz Milik.