Znamy dwie potencjalne lokalizacje wodnej zjeżdżalni

Miasto z Wizją / 20.04.2017 / Komentarze
Jeszcze w tym tygodniu projektant rozpocznie pracę nad przygotowaniem koncepcji jej budowy

Jak informowaliśmy zaledwie kilka dni temu, miasto przymierza się do wybudowania nad brzegiem naszego jeziora wodnej zjeżdżalni. Jednak obiekt ten ma znacząco różnić się od tych znanych m.in. z aquaparków. W Szczecinku rozważna jest budowa zjeżdżalni w typie „slip n fly”, gwarantująca nie tylko sporo zabawy, ale także dawkę adrenaliny. Obecnie trwają intensywne prace mające na celu jak najszybsze rozpoczęcie realizacji tego typu przedsięwzięcia. Przygotowania do planowanej inwestycji nabierają coraz szybszego tempa.

Dziś (19.04) nad Trzesieckiem gościł przedstawiciel firmy zajmującej się projektowaniem tego typu instalacji. W trakcie wizyty odwiedził on szczecineckie plaże i z bliska przyjrzał się miejscom zaproponowanym przez ratusz do posadowienia wspomnianej wodnej zjeżdżalni. Obecnie pod uwagę brane są dwie lokalizacje. Konstrukcja najpewniej zostanie posadowiona na plaży wojskowej lub na plaży miejskiej. O tym, która z plaż będzie spełniała warunki umożliwiające budowę zjeżdżalni zadecyduje projektant.

- W najbliższych dniach projektant rozpocznie pracę nad przygotowaniem koncepcji tej inwestycji. Będzie m.in. rozważał, która z tych dwóch lokalizacji będzie bardziej odpowiednia, a także jaki będzie koszt budowy takiej zjeżdżalni oraz w jakiej technologii należałoby ją wykonać – mówi nam Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Zakładamy, że zjeżdżalnia po każdym sezonie będzie demontowana, aby uniknąć jej ewentualnej dewastacji przez wandali. Inwestycja ma zostać zrealizowana ze środków miejskich. Sam obiekt natomiast zakładamy, że będzie przekazany w administrowanie Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Jest to jednak dopiero wstępna koncepcja, która jeszcze może ulec zmianie.

Trudno jeszcze dokładnie powiedzieć, kiedy obiekt pojawi się nad brzegiem Trzesiecka. Wszystko jednak wskazuje na to, że na wodne szaleństwa na zjeżdżalni będziemy mogli wybrać się jeszcze tego lata. Czy tak się stanie? Wszystko zależy od stopnia skomplikowania budowy całej konstrukcji oraz jej wariantu.

Tekst: Marzena Góra
Foto: youtube.com