Nadzwyczajnie w ratuszu i nadzwyczaj sprawnie

• Tv
Miasto z Wizją / 27.02.2017 / Komentarze
Pomost przy Zamku Książąt Pomorskich z milionem złotych w tym roku. Burmistrz: Przesunięcie środków pozwoli nam na wykonanie głównych prac przy budowie pomostu jeszcze w tym roku

Dziś (poniedziałek 27.02) na nadzwyczajnej sesji zebrała się Rada Miasta Szczecinka. W porządku obrad zapisano 6 punktów, łącznie z rozpoczęciem i zakończeniem obrad. Na sali zasiadło 18 radnych. Obrady przebiegły nadzwyczaj sprawnie, trwały około 10 minut.

Po załatwieniu spraw regulaminowych radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w tegorocznym budżecie miasta oraz w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2017-2025. Chodziło m.in. o przesunięcie środków budżetowych w kwocie 1 mln zł z roku 2018 na rok 2017. Pieniądze zostaną spożytkowane na budowę pomostu na jeziorze Trzesiecko przy Zamku Książąt Pomorskich.

Radni opozycji, co wcześniej zapowiedział radny Jacek Pawłowicz głosowali za odrzuceniem uchwały. Ostatecznie 14 radnych było za, czterech przeciw.

- Przesunięcie środków pozwoli nam na wykonanie głównych prac przy budowie pomostu jeszcze w tym roku - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Natomiast w przyszłym roku planujemy prace towarzyszące inwestycji i wykończeniowe. Chcemy, by pomost został oddany do dyspozycji mieszkańców Szczecinka jeszcze przed sezonem letnim 2018.

Szerzej na ten temat pisaliśmy w artykule: "Miasto przyspiesza budowę…"

W dalszej części obrad rada zdecydowała o nabyciu w drodze darowizny od osoby fizycznej spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oraz podjęła decyzję o zmianie uchwały RM z dn. 30 stycznia br. w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla przedszkoli i szkół, dla których miasto nie jest organem prowadzącym.

Video/montaż: Andrzej Remus