Obrady w ratuszu

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 16.10.2017 / Komentarze
Miasto właścicielem byłego Klubu Garnizonowego. Nie weźmiemy natomiast gruntów na wzgórzu przy ul. Wodociągowej

Dziś (poniedziałek 16.10) na sesji spotkali się radni Rady Miasta Szczecinka. W porządku obrad zapisano 23 punkty (jeden został usunięty). Na sali obrad zasiadło 18 radnych.

Zaraz po rozpoczęciu obrad burmistrz Jerzy Hardie-Douglas wniósł o usunięcie z porządku obrad punktu nr 7 dot. zamiany nieruchomości z firmą "Dalbet". Chodziło o pozyskanie przez miasto terenów okalających byłą wieżę ciśnień przy ul. Wodociągowej. Szerzej pisaliśmy o tym w artykule:

https://miastozwizja.pl/gorka-wodociagowa-wroci-do-miasta

- Radni przekonali mnie do zmiany decyzji w tej spawie. Po prostu tę kwestię należy jeszcze przemyśleć - uzasadnił swój wniosek burmistrz.

W dalszej części obrad rada dokonała zmian w tegorocznym budżecie miasta. Radni zdecydowali również - przy 4 głosach wstrzymujących się radnych Klubu "Razem dla Szczecinka" - o nabyciu nieruchomości od Powiatu Szczecineckiego. Pisaliśmy o tym w artykułach:

https://miastozwizja.pl/miasto-kupi-byly-klub-garnizonowy-wraz-z-ogrodem

https://miastozwizja.pl/byly-garnizon-dla-miasta

W dalszej części obrad rada podjęła decyzje m.in. w sprawie nieodpłatnego nabycia w trybie komunalizacji nieruchomości stanowiących własność, dokonała zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego terenu „Armii Krajowej-1”, zdecydowała o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Sosnowa” oraz „28 Lutego I-A".

Radni opozycji był przeciwni zmianom w planie miejscowym umożliwiających powiatowi sprzedaż terenu po byłej "Budowlance". Jak podnosił m.in. radny Marcin Bedka - "powinniśmy dbać o interes miasta a nie powiatu". Radny uzasadniał też, że w przyszłości w miejscu "Budowlanki" może powstać inna szkoła. Żadne merytoryczne argumenty w tej sprawie nie wpłynęły na zmianę jego decyzji. Podobnie jak radnego Jacka Pawłowicza.  

Radni podjęli też decyzje w sprawie: zniesienia pomników przyrody znajdujących się na terenie miasta oraz przyjęcia programu polityki zdrowotnej pn.: „Rehabilitacja seniorów - mieszkańców Miasta Szczecinek na lata 2017-2020”.

Pisaliśmy o tym w artykule:

https://miastozwizja.pl/radni-opracowali-program-dofinansowania-rehabili...

Program nie bardzo spodobał się radnemu Marcinowi Bedce, który wstrzymał się od głosu (mamy nadzieję uzyskać komentarz radnego w tej sprawie - uwaga autora).

Rada zajęła się także zmianą statutu osiedli: Słowiańska - Łódzka i Mickiewicza - Chełmińska, zdecydowała o podziale miasta na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu a także podjęła uchwałę w sprawie zmiany uchwały o podziale miasta na stałe obwody głosowania, ustalenia ich granic i numerów oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych.

Sprawozdanie Burmistrza, informacja Przewodniczącej Rady Miasta oraz zapytania radnych zakończyły obrady.

Pod koniec sesji radny Jacek Pawłowicz oskarżył Przewodniczącą Rady Miasta radną Katarzynę Dudź o zatajanie przed radnymi informacji Prokuratury Okręgowej w Koszalinie dot. toczącego się postępowania w sprawie - zdaniem prokuratury - działania na szkodę Urzędu Miasta (chodzi o kurs języka angielskiego - dop. red.).

Przewodnicząca udowodniła radnemu, że mija się z prawdą i zażądała przeprosin. Radny J. Pawłowicz - swoim stylu- nie przeprosił (redakcja gazety "Dzień Dobry Szczecinek" na przeprosiny radnego czeka blisko rok - dop. autora). Nie odpowiedział też na kilkukrotnie zadane przez burmistrza pytania, jakie koneksje ma z Prokuraturą Okręgową w Koszalinie. Po kolejnym pytaniu - zaprzeczył.

 

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk